Geleceğin denizcileri Limakport İskenderun'u gezdi

/
Basında LimakPort
/
Geleceğin denizcileri Limakport İskenderun'u gezdi

GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Öğrencilerine yönelik LimakPort İskenderun Limanı’na teknik gezi düzenlendi. Öğrencilere saha gezisi ile operasyon süreçleri, elleçleme ekipmanları ve konteyner ile ilgili temel bilgiler verildi.

Teorik olarak gördükleri terminal yönetimi ve deniz taşımacılığının pratikte nasıl yürütüldüğünü görebilmek amacıyla Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Öğrencilerine yönelik teknik gezi düzenlendi. Gezide Lojistik Programı öğrencileri hem liman işletmeciliği kavramını hem de işleyiş aşamalarının nasıl yürütüldüğünü, kullanılan belgeleri ve ilgili elleçleme ekipmanlarını yerinde gördü. Gezide Limakport Eğitim Şefi Suat Yaşar Dikkaya tarafından öncelikle LimakPort firma tanıtımı yapıldı. Sonrasında saha gezisi ile operasyon süreçleri, elleçleme ekipmanları ve konteyner ile ilgili temel bilgiler verildikten sonra deniz taşımacılığı ile ilgili önemli kavramlar örnekler ile anlatıldı. Öğr. Gör. Ayca Özceylan, geziye ev sahipliği yapan ve anlatımlarıyla katkıda bulunan LimakPort Eğitim Şefi Suat Yaşar Dikkaya ve LimakPort İnsan Kaynakları Uzmanı Emine Kamalak’a paylaşımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Karahan ise, bu tür teknik geziler sayesinde öğrencilerin derslerde edindikleri teorik bilgileri sahada görüp pekiştirme imkanı bulduğunu ifade ederek her zaman bu tür etkinlikleri desteklediklerini söyledi.

Bu site Entranet ERP Yazılımı ile hazırlanmıştır.