Çevre / İSG

/
Kurumsal
/
Çevre / İSG

Kurumsal

İskenderun Limanı Kapasite Artışı Projesi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından işletilen İskenderun Limanı, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirme programı kapsamına alınmış ve 7 Temmuz 2011 tarihli resmi karar ile özelleştirme ihalesini Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri ve İnşaat A.Ş. (Limak) nin aldığı onaylanmıştır. Özelleştirme kapsamında İskenderun Limanı’nın kapasitesi arttırılacaktır. 

Kapasite artışı projesi ile ilgili olarak Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirmesi (ÇSED) çalışması hazırlanmıştır. ÇSED sürecinin bir parçası olarak, Proje ile ilgili bilgilendirici dokümanlar hazırlanmış ve halkın erişimine açılmıştır. İnşaat ve işletme sürecindeki gelişmeleri de dikkate alarak revize edilen dokümanlar aşağıdaki gibidir: 

Burada yapılan bilgilendirme, Proje için hazırlanmış olan " Paydaş Katılım Planı nın bir parçasıdır. Projenin ÇSED sürecinde ve ilerleyen aşamalarında Projenin paydaşları (Projeden etkilenebilecek veya Proje ile ilgilenen kişiler ve kurumlar) ile nasıl iletişime geçileceği ve bilgi paylaşılacağı hakkında detaylı bilgileri buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Paydaş Katılım Planı’nda bulabilirsiniz. 

“Şuanda mevcut Entegre Yönetim Sistemi kapsamında her türlü kamuoyu görüş, öneri ve şikâyetlerinizi Şikâyet ve Öneri Sisteminden yaparak bize ulaştırabilirsiniz. Öneri formunun bize ulaşabilmesi için ‘ Şikâyet ve Öneri Formu’nun doldurulup gorusleriniz@limakports.com adresine mail olarak atılması gerekmektedir. Şikâyet ve Önerilerinize en kısa sürede cevap verilecektir.” 

Tehlikeli Yük Elleçleme Rehberi

Ziyaretçi ve Üçüncü Şahıs Güvenlik Kuralları

Bu site Entranet ERP Yazılımı ile hazırlanmıştır.